Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przesyłanie plików z telefonu do laptopa przez bluetooth

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 majka420

majka420

Junior Member

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 13:43

Mam problem z przesyłaniem plików z telefonu android do laptopa z windows 10.

Wszystko mam ładnie sparowane i połączone z komputera mogę wysyłać pliki do telefonu ale nigdy odwrotnie.

Sterowniki w komputerze mam zaktualizowane.

Jeszcze jedno czy na windows 10 jest opcja przesyłania plików robiąc prawoklik na konkretnym pliku i wybierając bluetooth ?

Bo u mnie to nie działa muszę za każdym razem wchodzić w ustawienia bluetooth i wyślij plik.

#2 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 29 czerwiec 2017 - 10:28

Funkcja transferu Bluetooth była zawsze kłopotliwa na Windowsie. 

Aby odebrać plik przez BT na Windowsie musisz zrobić tak samo jak przy wysyłaniu, tylko tym razem wybrać opcję Odbierz plik z ikony BT w Tray'u.

Co do wysyłania przez PPM. to raz działa, raz nie. Najlepiej wysyłać plik prze ikonę BT w Tray'u.

Swobodne odbieranie nie działa ze względów "bezpieczeństwa".

Zawsze możesz zrobić udostępniony folder na swoim PC i przy pomocy eksploatatora plików(np: ES File) wchodzić na niego jak na zwykły folder i tam wykonywać operacje kopiowania i przenoszenia.

Jest to 10 razy szybsze i pozwala na przesytłanie wielu plików naraz bez problemów. Ja robię w ten sposób, bo BT jest wolne i nadaje się tylko do szybkiego przesłania na inny telefon prze BEAM.

Wersja OS: Windows 10 Pro x64 Asus R500
Zanim założysz nowy temat, zapoznaj się z Jak poprawnie tytułować wątki
Jeśli pomogłem, kliknij d18f1f42d92cf.png po prawej.

#3 majka420

majka420

Junior Member

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 14:58

Właśnie chodzi o to, że nie ma w ikonie bluetootha w trayu opcji odbierz lub wyślij.

Co do tego przenoszenia plików w eksploratorze możesz krok po kroku napisać jak to zrobić ?

#4 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:34

Na PC udostępniasz sobie folder(PPM na folder -> Udostępnij -> Udostępnianie zaawansowane). Jeśli masz hasło, to ok, jak nie, to musisz dezaktywować udostępnianie chronione hasłem.

Gdy masz już taki folder i komputer jest podłączony do tej samej sieci, co telefon(np do tego samego routera), to na PC uruchamiasz ES File Explorer(wcześniej pobierasz go sobie ze sklepu Play).

Jak uruchomisz ES, to klikasz na dolnym pasku Okna a następnie Domyślne. W Domyślnych ustawiasz foldery(Okna) - musisz mieć Katalog startowy i LAN. Jak masz kartę SD, to też możesz ją sobie dodać.

Potem wychodzisz z aplikacji(wstecz, nie minimalizuj). Uruchamiasz ponownie ES i przesuwasz ekran do pozycji LAN. Klikasz Nowy+ i dodajesz lokalizację. Domenę pomijasz, w Serwer wpisujesz Nazwa_komputera/Nazwa_folderu_udostępnionego, w Użytkownika wpisujesz swojego użytkownika z PC, a Hasło tylko jak masz hasło na PC. Nazwę dodajesz wg upodobania. Klikasz OK i gotowe. 

Ważne, aby w czasie tworzenia Łącza komputer i telefon były podłączone do tej samej sieci. Jak nie będą, to nie utworzy połączenia. Teraz normalnie kopiujesz, wycinasz i wklejasz  zarówno na PC, jak i na telefonie. Pamiętaj, że jak chcesz coś przenieść na telefon to musisz to przytrzymać palcem i wybrać np. Kopiuj, przesunąć okno programu np na Kartę SD lub Pamięć telefonu i tam kliknąć wklej. W przypadku przesyłania do PC robisz to samo, tylko że np. kopiujesz z folderu w telefonie i przesuwasz ekran na LAN, otwierasz folder z PC i tam wklejasz. Szybkie, proste i intuicyjne.

Co do ikony BT, u mnie działa normalnie i są opcje Wyślij i Odbierz plik.

Załączony plik  dd.png   63,42 KB   1 Ilość pobrań

#5 majka420

majka420

Junior Member

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 08:10

U mnie opcje BT w ikonie w tray wyglądają tak

Rozumiem, że ta opcja przez Ciebie zaproponowana z Es files potrzebuje ciągłego dostępu do internetu ?

Załączone pliki

#6 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 01 lipiec 2017 - 19:47

Nie, nie potrzebuje. Musisz być tylko podpięty do tej samej sieci co komputer. Internet nie ma z tym nic wspólnego.

Co do ikony, to dziwne. A próbowałeś dodać urządzenia z obsługą funkcji BT? Może po sparowaniu ze strony PC pojawią się te opcje.

#7 majka420

majka420

Junior Member

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 12:35

telefon mam sparowany przez BT z PC. 

Odkryłam dzisiaj coś takiego jak w załączniku.

Po połączeniu mogłam w końcu z telefonu wysłać plik automatem bez potwierdzania i odbierania.

Załączone pliki

#8 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 03 lipiec 2017 - 19:09

Po sparowaniu nie trzeba potwierdzać odbioru.

#9 majka420

majka420

Junior Member

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 09:09

Rozumiem tylko jeszcze jedna rzecz dlaczego po włączeniu BT komputer od razu pokazuje jako połączony z innym sparowanym telefonem a swój muszę w jakieś dziwne rzeczy wchodzić żeby połączyć ? Mam 3 sparowane telefony i tylko jeden pokazuje jako połączony a pozostałe jako sparowane.

#10 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 04 lipiec 2017 - 13:04

Ponieważ łączy się z pierwszym o najmocniejszym sygnale. Jeśli tego telefonu nie będzie w zasięgu, to połączy z następnym. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest połączenie do tej samej sieci w domu. Połączenie jest niezależne - można kilka urządzeń jednocześnie łączyć i kilkukrotnie większa prędkość transferu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych