Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Opera - przeglądarka

przeglądarki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Longines

Longines
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 20:36

Witam

Przeglądarka Opera uwzięła się na mnie. Zmienia ustawienia za każdym włączeniem.

Dotyczy wtyczki flash. Jak ustawię na: Zezwól witrynom na korzystanie z wtyczki Flash, to po ponownym uruchomieniu zmienia na: Odtwarzaj po kliknięciu. Tam nie ma nawet czegoś takiego jak: zapisz. Jak to można naprawić?.

#2 warmiak38

warmiak38
  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 11:22

Witam

Przeglądarka Opera uwzięła się na mnie. Zmienia ustawienia za każdym włączeniem.

Dotyczy wtyczki flash. Jak ustawię na: Zezwól witrynom na korzystanie z wtyczki Flash, to po ponownym uruchomieniu zmienia na: Odtwarzaj po kliknięciu. Tam nie ma nawet czegoś takiego jak: zapisz. Jak to można naprawić?.

Dziwne srawdziłem u siebie nie ma problemów z zapamiętywaniem ustawień.

#3 Longines

Longines
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 19:57

Za każdym razem tak jest.

Mam jeszcze inny laptop z Linuksem, tam ustawienia zapamiętuje.

#4 warmiak38

warmiak38
  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 20:05

Za każdym razem tak jest.

Mam jeszcze inny laptop z Linuksem, tam ustawienia zapamiętuje.

P..... operę,przejdź na maxthona.

#5 Longines

Longines
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 20:35

Jedni chwalą a drudzy... W dniu 14 lipca 2016 eksperci bezpieczeństwa firmy Exatel odkryli, że przeglądarka ta zachowuje się jak spyware.

Przeglądarka ta bez zgody użytkownika, a nawet przy wyraźnym sprzeciwie użytkownika, wysyła na chińskie serwery szereg informacji o używaniu przeglądarki i zawartości komputera użytkownika – wszystkie adresy odwiedzanych stron, wyszukiwane słowa kluczowe, a także informacje o systemie operacyjnym i o wszystkich zainstalowanych programach na komputerze użytkownika, wraz z dokładnymi wersjami. O przesyłaniu takiego szerokiego zakresu informacji producent nie poinformował i nie było to dotychczas jawne; nie dał również możliwości wyłączenia przesyłania tych danych.

#6 warmiak38

warmiak38
  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 21:28

Jedni chwalą a drudzy... W dniu 14 lipca 2016 eksperci bezpieczeństwa firmy Exatel odkryli, że przeglądarka ta zachowuje się jak spyware.

Przeglądarka ta bez zgody użytkownika, a nawet przy wyraźnym sprzeciwie użytkownika, wysyła na chińskie serwery szereg informacji o używaniu przeglądarki i zawartości komputera użytkownika – wszystkie adresy odwiedzanych stron, wyszukiwane słowa kluczowe, a także informacje o systemie operacyjnym i o wszystkich zainstalowanych programach na komputerze użytkownika, wraz z dokładnymi wersjami. O przesyłaniu takiego szerokiego zakresu informacji producent nie poinformował i nie było to dotychczas jawne; nie dał również możliwości wyłączenia przesyłania tych danych.

Dokładnie ta jak piszesz w 2016,a teraz mamy 2017 i problem ze śledzeniem został już dawno  rozwiązany,pod naciskiem społeczności międzynarodowej użytkowników mx,nie chcę się wdawać w szczegóły ,ja korzystam od wielu lat i sobie chwałę,sprawdz potestuj przez kilka dni i podejmij decyzję w razie pytań masz do dyspozycji polskie i angielskojęzyczne forum,ode mnie masz lik do wersji portable.  http://forum.maxthon...release-notes5/ 5.0.4.3000-wersja stabilna

#7 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 19 czerwiec 2017 - 13:31

Problem raczej po stronie jakiegoś złośliwego oprogramowania. Przeskanuj system ADWCleaner, nawet ze 2 razy pod rząd restartując system po każdym skanie.

Potem polecam zapisać ustawienia do konta Opery, a następnie zamknij przeglądarkę, usuń folder ustawień Opery(C:\Users\TwojaNazwa\AppData\Roaming).

Uruchom Operę i pobierz najnowszą wtyczkę Flash, a starą odinstaluj, najlepiej jeszcze na samym początku przed czyszczeniem.

Ja Opery używam ponad 10 lat i nie powiem złego słowa, bo to jedna z najlepszych przeglądarek - jedyna, która ma wbudowaną blokadę reklam i nie ma problemu z działaniem dodatku AdBlock Plus. Obsługuje gesty i ma stronę szybkiego wybierania(inne przeglądarki próbują tylko to skopiować, ale z mizernym skutkiem).

Maxthon nie jest przeglądarką, którą bym polecił, bo jest z nią masa problemów, tak jak z FF. Jedynie względna, aczkolwiek nie tak rozbudowana i stabilna jest Chrome od Google. Ma czasami problemy z wtyczką Flash, ale to głównie dlatego, że Flash odchodzi powoli do lamusa, bo zastępuje go HTML5 i każdy szanujący się portal używa właśnie tego.

Wersja OS: Windows 10 Pro x64 Asus R500
Zanim założysz nowy temat, zapoznaj się z Jak poprawnie tytułować wątki
Jeśli pomogłem, kliknij d18f1f42d92cf.png po prawej.

#8 Longines

Longines
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 20:34

Dziękuje.

ADWCleanerem skanuję często. Zero złośliwych kodów. Udało mi się rozwiązać połowicznie.

Zaznaczam "Zezwól witrynom na korzystanie z wtyczki Flash" dodaję wyjątek czyli jakąś stronę www z flash wideo, to akurat zapamiętuje.

Z tym nie pamiętaniem  ustawień to nie tylko jest po uruchomieniu komputera. Wystarczy jak wyłączę przeglądarkę i za chwilę włączę ponownie i już ma zmienione ustawienie.

Druga sprawa C:\Users -> nie ma takiego katalogu, nawet ukrytego.

#9 voyvod

voyvod
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 19:39

Też używam Opery i posiadam takowy, tak wiec i Ty musisz go mieć. Zgodzę się ze 

stingearem że nie ma lepszej przeglądarki od Opery (przynajmniej dla mnie). Jakiś czas temu pojawiła się przeglądarka Vivaldi możesz sobie przetestować, a nuż Ci spasuje. :)  

31411541894516407267.jpg

Windows 10 Home 64-bit

Vigilate itaque, quia nescitis diem neque horam

#10 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:37

Dziękuje.

ADWCleanerem skanuję często. Zero złośliwych kodów. Udało mi się rozwiązać połowicznie.

Zaznaczam "Zezwól witrynom na korzystanie z wtyczki Flash" dodaję wyjątek czyli jakąś stronę www z flash wideo, to akurat zapamiętuje.

Z tym nie pamiętaniem  ustawień to nie tylko jest po uruchomieniu komputera. Wystarczy jak wyłączę przeglądarkę i za chwilę włączę ponownie i już ma zmienione ustawienie.

Druga sprawa C:\Users -> nie ma takiego katalogu, nawet ukrytego.

Users to nazwa robocza katalogu. W zależności od wersji językowej systemu, jest ona wyświetlana wg języka. W polskim jest to katalog Użytkownicy. Natomiast jeśli wpiszesz w polu "Uruchom" komendę "c:\Users..." to będziesz w stanie przejść do katalogu. Wpisując "c:\Użytkownicy..." nie zadziała. Ty pewnie szukałeś przez Explorer i dlatego nie mogłeś znaleźć. Dlatego jeszcze raz tłumaczę: folder Users = Użytkownicy. Wyświetlany jest po polsku, ale w ścieżce jest tak jak napisałem.

Wersja OS: Windows 10 Pro x64 Asus R500
Zanim założysz nowy temat, zapoznaj się z Jak poprawnie tytułować wątki
Jeśli pomogłem, kliknij d18f1f42d92cf.png po prawej.

#11 warmiak38

warmiak38
  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 21:29

Problem raczej po stronie jakiegoś złośliwego oprogramowania. Przeskanuj system ADWCleaner, nawet ze 2 razy pod rząd restartując system po każdym skanie.

Potem polecam zapisać ustawienia do konta Opery, a następnie zamknij przeglądarkę, usuń folder ustawień Opery(C:\Users\TwojaNazwa\AppData\Roaming).

Uruchom Operę i pobierz najnowszą wtyczkę Flash, a starą odinstaluj, najlepiej jeszcze na samym początku przed czyszczeniem.

Ja Opery używam ponad 10 lat i nie powiem złego słowa, bo to jedna z najlepszych przeglądarek - jedyna, która ma wbudowaną blokadę reklam i nie ma problemu z działaniem dodatku AdBlock Plus. Obsługuje gesty i ma stronę szybkiego wybierania(inne przeglądarki próbują tylko to skopiować, ale z mizernym skutkiem).

Maxthon nie jest przeglądarką, którą bym polecił, bo jest z nią masa problemów, tak jak z FF. Jedynie względna, aczkolwiek nie tak rozbudowana i stabilna jest Chrome od Google. Ma czasami problemy z wtyczką Flash, ale to głównie dlatego, że Flash odchodzi powoli do lamusa, bo zastępuje go HTML5 i każdy szanujący się portal używa właśnie tego.

Czy można tak ustawić operę że po pobraniu pliku portable uruchamia się mój domyślny program bandizip ,wypakowuje do wybranego folderu i otwiera pobrany plik ,albo plik exe po pobraniu otwiera ten plik a nie tylko wpakowuje go do folderu ,może jest jakieś rozszerzenie 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przeglądarki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych