Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak zwiększyć wydajność Win 10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 bos_kg

bos_kg

Member

• Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 22:50

Witajcie poradźcie mam w innych wpisach wspomniany Acer Aspire v2-123 z win 10 64 bit nawet ok pracuje ale czasem ma zadyszki zwłaszcza na stronach typu YouTube 

7652701_nkkn.gif

7652724_5db2b456-d774-4df3-8646-408c900d

#2 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 14 marzec 2017 - 10:37

Możesz wyłączyć efekty wizualne aby zwiększyć wydajność samego komputera, ale to będzie kosztem wyglądu. 

Natomiast główny problem wydajności to słaby procesor i grafika AMD, która także nie jest zbyt wydajna, a wręcz problematyczna dla W10.

Nie napisałeś natomiast, ile pamięci RAM posiadasz? Najtańszym rozwiązaniem jest dołożenie pamięci RAM, jeśli masz jej niewiele, to znacznie poprawi wydajność komputera, ale tak jak wcześniej wspomniałem, problem leży po stronie procka i grafiki. Procesor ma tylko 1GHz taktowania, a to jest zdecydowanie za mało dla W10, bo jak wiadomo, wymaganie minimalne oznacza że coś będzie działać na danej konfiguracji, ale nie oznacza, że będzie działać płynnie. 

Wersja OS: Windows 10 Pro x64 Asus R500
Zanim założysz nowy temat, zapoznaj się z Jak poprawnie tytułować wątki
Jeśli pomogłem, kliknij d18f1f42d92cf.png po prawej.

#3 bos_kg

bos_kg

Member

• Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 10:57

Ram mam tylko 4 gb i maksymalnie tyle obsłuży te modele wychodziły z win 8 był swego czasu kupiony bez win i potrzebowałem zainstalować win miałem tylko win 10 instaluje okazało się ze jest a raczej był instalowany aktualizowany wcześniej i jest legalny dlatego myślę by jego zostawić a ma być komputer do podstawowych rzeczy i mały by po za domem się przydał czasami kiedy potrzeba niż 15 cali laptop  a zapomniałem dodać ze efekty wizualne wyłączone mam ale mało pomogło

#4 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 14 marzec 2017 - 23:20

Możesz spróbować wymienić procesor, ale wątpię, by się opłacało. 4BG RAM to wystarczająco na podstawowe funkcjonowanie. Jeśli efekty są wyłączone i niewiele to dało, to ciężko cokolwiek zrobić. Problem jest zdecydowanie sprzętowy.

#5 bos_kg

bos_kg

Member

• Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 09:36

Kiepsko procesora nie zmienię a on ma parametry jakie tu podałem polecono mi na 32 bit zejść nie wiem czy to podziała nawet chciał bym tak poprawić orace by choć do odsprzedaży dało radę potrzebuje małego takiego komputerka obecnie nie stać mnie na kupno nowego dlatego tu pytam was

#6 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 16 marzec 2017 - 17:32

Nie da to zbyt wiele, a na 32bit nie obsłuży całego RAMu, a tylko 3,25GB. Do sprzedaży polecam zainstalować na nim W7, bo W10 jest "za ciężki".

Co do procka, jeśli nie jest lutowany na stałe, to można go tanio wymienić.

#7 bos_kg

bos_kg

Member

• Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 11:19

Nie zainstaluje w7 gdyż nie chce piractwa szerzyć a ten netbook więcej sobie przydziela mi do użytku zostaje 2,50 gb z 4 gb

#8 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 18 marzec 2017 - 12:47

To najlepszym rozwiązaniem zmiana procka jest.

http://allegro.pl/ch...6721477552.html

To możesz spokojnie zamontować i będzie działać wydajnie. Cenowo też jest przystępnie.

#9 bos_kg

bos_kg

Member

• Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 22:34

W tym problem tego cpu nie zmienię trzeba by było wlutować ale widzę ze inne systemy tylko ten Windows odpada a te komputery miewały win 8 tylko miałem z win7 z ciekawość instalowałem win 10 i okazało się ze ktoś aktywował stąd jest legalny w tygodniu komisy itp spróbuje go sprzedać może uda się

#10 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 18 marzec 2017 - 23:59

komis nie będzie sprawdzał, jak wydajnie działa komputer, tylko czy działa. Przed tym polecam zrobić Resetowanie ustawień do stanu początkowego z wyczyszczeniem plików. Komputer będzie jak po świeżej instalacji systemu i jest szansa, że będzie działał dużo lepiej.

#11 bos_kg

bos_kg

Member

• Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 10:53

Myślę ze za 500 zł to dobra cena za niego jest tak wycysczę a wgrałem win wersje 32 bit jak by mi tyle zaoferowali hp elitebook bym miał z intel coreduo 2 z 4 gb ram i 2,34 Ghz procesorem sporo lepszy jest ma być do podstawowych zadań

#12 stingear

stingear

Administrator

• Administrator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaHerne

Napisano 19 marzec 2017 - 15:12

Cena by byłą w miarę atrakcyjna, ale w komisach ciężko, bo oni bardzo skąpi są. Spróbuj go np. na tablicy wystawić. Popatrz też na allegro, w jakich cenach chodzą podobne modele, żeby wiedzieć jak siętego pozbyć w miarę szybko.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych