Skocz do zawartościNajbardziej lubiana zawartość


#6705 Znaki greckie

Napisane przez stingear w 05 grudzień 2016 - 21:55

Stawiam w tym wypadku na problem z kompatybilnością z W10. Spróbuj uruchomić go w trybie zgodności np z XP. PPM na ikonę programu -> Właściwości -> Zgodność.


 • Longines lubi to


#6564 [Rozwiązany]Windows 10 - jak usunąć użytkownika, którego nie ma w rejestrze

Napisane przez stens w 08 październik 2016 - 10:34

ppm na start wybierz Uruchom wklep netplwiz , usuń to konto a swoje odznacz" Aby używać tego konta, użytkownik musi podać hasło"


 • Bambczas lubi to


#6245 [Rozwiązany]Nie można zainstalować Win 10 Home z bootowalnego Pendrive na Par...

Napisane przez stingear w 06 wrzesień 2016 - 16:02

Tak, teraz jest wszystko prawidłowo. Oby śmigał jak najdłużej. 


 • AndrzejGdz lubi to


#5695 Problem z dyskiem zewnętrznym

Napisane przez stingear w 17 lipiec 2016 - 20:48

Czy dysk jest na stary typ złącza? Takie szerokie? Jeśli tak, to musisz zworkę przełożyć, aby był identyfikowany jako Primary. jeśli na SATA, to nie musisz nic z nim robić. Dysk zapewne 3,5" to od razu mówię, że bez zewnętrznego zasilania nie ruszy na USB. Adapter, który kupiłeś jest na jedną lub dwie wtyczki USB, ale na tym ruszy tylko 2,5". 

Tak to wygląda:

2133860400_1316694141.jpg

A z tym, aby sobie zmieniać system raz taki, raz taki, to nie do końca takie proste. W10 ma tryb QuickBoot, dlatego szybko się uruchamia i nie ma możliwości wyboru z którego dysku ma bootować. Musiałbyś za każdym razie zmieniać to w BIOS'ie, lub ustawić aby zawsze w pierwszej kolejności sprawdzał nośnik USB HDD. Kolejna sprawa - ogromne ryzyko uwalenia wszystkiego. Niechcący zruszysz kabel i uwalisz system na dysku zewnętrznym i wielce prawdopodobne, że na lapku też. Tak samo w przypadku braku prądu. Lapek będzie działał dalej, ale dysku już nie. Takie coś, to tylko jako pamięć zewnętrzna, nic więcej.


 • rafal310 lubi to


#5618 [Rozwiązany]Problem ze słuchawkami i mikrofonem

Napisane przez stingear w 08 lipiec 2016 - 13:33

Wejście MiniJack jest wejściem analogowym i nie da się przez nie przesłać sygnału zarówno wejściowego, jak i wyjściowego. Port w tym modelu pełni funkcję naprzemienną, czyli albo słuchawki, albo mikrofon. Jedyne rozwiązanie, to adapter USB dla słuchawek, który ma dwa złącza - jedno dla mikrofonu, jedno dla słuchawek. Ten adapter, który podłączasz do MiniJack to tylko rozdzielacz, aby podłączyć dwie pary słuchawek, nic więcej.

870789_LB_00_FB.EPS.jpg


 • IWCIO500 lubi to


#5577 Stacja dysków przestała działać

Napisane przez stingear w 30 czerwiec 2016 - 22:00

Klawisze nie są wyłączone, tylko jest aktywna funkcja quick boot, dlatego trzeba wymusić bezpieczny rozruch, aby to użyć. Start -> Uruchom -> msconfig -> zakładka Uruchamianie i zaznacz bezpieczny rozruch. Restart i wtedy wejdziesz. Potem uruchomi Ci się system w trybie awaryjnym i musisz to odznaczyć i restart.


 • Portator lubi to


#5464 Win 10- nie można wejść w ustawienia

Napisane przez stingear w 20 czerwiec 2016 - 15:11

A czy PPM na Start -> Panel sterowania działa?

Jeśli tak, to spróbuj wejść w kilka opcji.


 • patkoz977 lubi to


#5246 [Rozwiązany]Pendrive z systemem się nie bootuje

Napisane przez stingear w 21 maj 2016 - 22:29

Musisz w BIOSie przestawić opcję, żeby klawiatura USB była aktywna. Szukaj opcji USB Keyboard i ustaw ją na Active/Enable.

W stacjonarce nie ma opcji USB, dlatego nie bootuje z pendrive'a. Płyta ruszy normalnie, jak już aktywujesz klawiaturę.


 • Little_Joe lubi to


#5230 Windows 10 Niestabilny

Napisane przez Little_Joe w 15 maj 2016 - 20:01

Stąd https://www.microsof...nload/windows10 Klikasz "Pobierz narzędzie". Pobierzesz, uruchomisz, a dalej będziesz już wiedział.


 • daniel0daniel lubi to


#5224 [Rozwiązany]Pendrive z systemem się nie bootuje

Napisane przez stingear w 15 maj 2016 - 14:23

USB-HDD to nie to samo co USB.

USB-HDD oznaczya dysk zewnętrzny na USB, a pendrive jest klasyfikowany jako zwykły USB.

Jeśli nie masz opcji samego USB, to Twoja płyta nie obsługuje bootowania z pendrive'a.


 • Little_Joe lubi to


#5181 Windows 10 - autostart aplikacji

Napisane przez stingear w 11 maj 2016 - 21:31

W autostarcie powinieneś mieć tylko antywirusa i menadżer klawiszy funkcyjnych(jeśli taki posiadasz). Menadżery od grafiki itp są niepotrzebne, bo tylko pamięć zżerają, a raczej nie codziennie zmieniasz rozdzielczość itp. Możesz je wywołać w każdej chwili.

Co do logowania, widocznie MS to naprawił przy ostatniej aktualizacji, bo poprzednio się nie dało.

 

Możesz jeszcze jedną rzecz spróbować, a mianowicie utwórz nowe konto lokalne i sprawdź, czy na nim wszystko funkcjonuje normalnie. Jeśli tak, to przenieś się na to nowe konto, a stare usuń.


 • Broly lubi to


#5071 Błędy Windows 10

Napisane przez stingear w 24 kwiecień 2016 - 16:05

Witam ponownie,

Na wstępie chciałbym Cie poprosić o pisanie konkretnie i zrozumiale, a nie chaotycznie - wykluczy to prawdopodobieństwo błędnego zrozumienia Twojej wypowiedzi. Kolejną sprawą jest kwestia podejścia do forum i osób próbujących pomóc rozwiązać Twój problem - Jeżeli masz taką złą opinię na temat Naszego forum, to dlaczego z niego korzystasz? Podchodzi to trochę pod hipokryzję. Tak samo sposób Twojej wypowiedzi - człowiek poświęca swój czas (nikt mi za to nie płaci) żeby Ci pomóc, a zachowujesz się jak by Ci się to po prostu należało i tyle. Na tym forum stawiamy przede wszystkim na kulturę wypowiedzi i wzajemny szacunek - to nie jest forum polityczne, gdzie możesz sobie każdego bluzgać, bo nie zgadzasz się z jego zdaniem.

Co do programu ADWCleaner, używam od wielu lat i zawsze rozwiązywał problemy związane z Malware, z którymi nie radziły sobie klasyczne antywirusy, a nawet Windows Defenfer. Microsoft bojkotuje wszystko, co nie jest jego produktem, a jest wręcz konkurencyjne. A program możesz równie dobrze pobrać z popularnych portali z oprogramowaniem, takich jak dobreprogramy cz inne. W10 jest nowym systemem i jest diametralnie inny od swoich poprzedników, więc trzeba się z tym liczyć, że funkcjonuje inaczej i występują w nim błędy. W10 nie bez powodu zostało udostępnione jako darmowa aktualizacja dla W7 i W8 przez pierwszy rok - Strata niewielka dla MS jeśli chodzi o koszt, ale zysk ogromny, bo utrzymanie testerów kosztuje i to niemało. A w ten sposób "za darmo" zyskali ich kilka milionów. 

Zamykam wątek, gdyż dalsza dyskusja nie rokuje na rozwiązanie problemu, a tylko na wylewanie pretensji do całego świata z powodu niezadowolenia z posiadanego produktu. W tym wypadku masz prawo podać Microsoft do sądu o to, że produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, próbuje Cię do czegoś zmusić i uzyskać dostęp do Twoich prywatnych danych. Jeżeli zakupiłeś komputer z pre-instalowanym systemem, możesz się sądzić o zwrot kosztów za system, gdyż nie jesteś zmuszony do posiadania tego systemu na swoim dysku i wybrać dowolną darmową dystrybucję Linuxa. 


 • warmiak38 lubi to


#5057 Dotyczy klienta pocztowego z windows 7

Napisane przez stens w 23 kwiecień 2016 - 13:52

Windows Live Mail- będzie działał, a wersja będzie taka jaką masz, czyli 64bit.


 • Dobromir lubi to


#4980 "syskey" nie działa

Napisane przez stingear w 12 kwiecień 2016 - 20:07

A jak z hasłem na dysk twardy? Pozycja Internall HDD Pasword. Po ustawieniu hasła w tym miejscu powinno być wymagane hasło przed jakimkolwiek dostępem do syku twardego, Wtedy będziesz mógł zrezygnować z syskey. Funkcja jest jeszcze niestety niedopracowana tak jak wiele innych rzeczy, ale i na to przyjdzie czas.


 • Pmajewski lubi to


#4969 "syskey" nie działa

Napisane przez stingear w 11 kwiecień 2016 - 21:13

Ustaw hasło w BIOS'ie aby zawsze pytał. Nikt nie uruchomi komputera bez hasła.


 • Pmajewski lubi to


#4584 Brak historii w przeglądarce Microsoft Edge

Napisane przez stingear w 15 luty 2016 - 00:07

MS Edge jest nadal w fazie eksperymentalnej i ma dużo błędów. Trochę potrwa, zanim będzie sprawnie działać. Na chwilę obecną nie ma rozwiązania na większość problemów z Edge. Proponuję przenieść się na stabilną przeglądarkę, np Operę.


 • mseifer lubi to


#4458 Czarny ekran po uruchomieniu laptopa z Windows 10

Napisane przez stingear w 30 styczeń 2016 - 00:21

Winne są najprawdopodobniej sterowniki od grafiki Intela(wnioskuję że takową grafikę posiadasz). Taki objaw lub całkowicie czarny ekran i tylko kursor to właśnie wina niekompatybilnych driverów z W10.


 • Wookiee lubi to


#4273 [Rozwiązany]Windows.old nie usunął się po 30 dniach

Napisane przez stens w 05 styczeń 2016 - 12:58

ppm na dysk systemowy >właściwości >Oczyszczanie dysku > oczyść pliki systemowe > no i tutaj masz do zaznaczeni Pliki poprzedniego systemu, najlepiej zaznacz wszystkie


 • Zielony lubi to


#3967 Bluetooth odmówił współpracy

Napisane przez stingear w 28 listopad 2015 - 21:18

Podstawowy problem to producent - Samsung. Nie są oni za bardzo przygotowani na wprowadzenie W10. 90% problemów jest właśnie na samsungach, 5% to Sony, a pozostałe to reszta. Drivery zaktualizuj na podstawie modelu ze strony producenta, nie ze strony samsunga.


 • Trebuszem lubi to


#2426 Ulubione gry

Napisane przez stingear w 09 sierpień 2015 - 20:16

Ja osobiście to H.A.L.O, 4 bym pograł, pozostałe części rewelacja. GTA mi się przejadło.
 • Jerry lubi to